SKU#: FVR25-250R
Lankapotentiometri (reostaatti) 25W 250ohm
Määräalennus
Tilaustuote, toimitusaika yleensä 7-14 päivää
Tuotekuvaus
Tekniset tiedot
Lankapotentiometri (reostaatti).
Tilauskoodi: FVR25-250R
Kierrosmäärä: 1  (300°  ±5°)
Tehonkesto: 25 W
Tarkkuus: ±10 %
Eristysjännite: 500 Vdc
Eristysvastus: 100 Mohm min.
Mitat (ØxK):
42x22 mm
Paino:
74 g
Akseli: metalli  Ø 6 mm  (D-profiili)
Akselin pituus: 12 mm
Asennusreikä: 10 mm  (3/8" )
Kierteen pituus: 10 mm
Liitäntä: juotoskorvakkeet
Vastusarvo: 250 ohm  lineaarinen